Get Adobe Flash player

A mai megemlékezés előtt került sor a Hőgyes-verseny eredményhirdetésére. Az összesített eredmény a futóverseny, valamint a vetélkedő eredményeiből alakult ki.A végeredmény:

7-10. évfolyam:

 1. 9.e
 2. 7.e
 3. 8.e

11-13. évfolyam:

 1. 11.c
 2. 11.e
 3. 12.e

A teljes lista itt található.A Hőgyes Endre életéről szóló vetélkedőt az idén városunk fontosabb épületeit bemutató projekttel egészítettük ki. A legigényesebb, sok munkát igénylő maketteket a 11. c osztálytól /a Strandfürdő bejárata/ és a 9.e osztálytól /a Nelson épülete/ kaptuk. Ezeket az iskola folyosóin elhelyezett tárlókban megtekinthetitek.
Az osztályoknak előzetesen egy rejtvényt is le kellett adniuk Hőgyes életéről és munkásságáról. Változó színvonalú munkákat kapott a zsűri, ugyanúgy, ahogy az előre beadandó, városunkat propagáló, ill. az árnyoldalakat bemutató ppt-k esetében.
A bemutatók pontozásakor a következőket vettük figyelembe:

 • a szöveg arányát a bemutatóban /reklámozásról volt szó, nem kellett regényt írni/
 • a szöveg helyesírását
 • az egyéni látásmódot
 • saját, vagy internetről letöltött képeket használt az osztály
 • volt-e koncepciója a bemutatónak, vagy csak mindent sorba raktak, ahogy sikerült

A bemutatókat a folyosókon elhelyezett tévéken láthatjátok.