A fenti – igencsak aktuális – címmel hirdetett előadást a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara, melyen alkalmunk volt hallgatóként részt venni.
Az előadás a „Kalandozások a Természet- és Műszaki Tudományokban” című rendezvénysorozat harmadik eseménye volt, s előadóként azt a Tóth Tamás meteorológust hallhattuk, aki jelenleg – a televízió jóvoltából – a legismertebb szakembernek számít a szakmában. Ennek megfelelően nagyon szakszerű, ugyanakkor humorral átszőtt előadás részesei lehettünk.
A mindenki érintő globális probléma elemzése során olyan alapvető földrajzi, fizikai, meteorológiai ismeretek is szóba kerültek, amelyek részét képezik az iskolai tananyagnak: a légkör szerkezete, felépítése, a napsugárzás szerepe a földi légkörben, az üvegházhatás, a légköri gázok szerepe, időjárási szélsőségek, az előrejelzés bizonytalanságai, a jövőbeli lehetséges forgatókönyvek, a klímaválság hatása a földi életre.
A rendezvény impozáns helyszínét, a debreceni Kölcsey Központ Nagytermét zsúfolásig megtöltötték az érdeklődő általános és középiskolás diákok. A nézők az előadás végén kérdéseket tehettek fel az előadónak, aki nagy türelemmel és szakszerűen meg is válaszolta azokat.