A hagyományokhoz igazodva idén októberben is ellátogattak iskolánk végzős osztályai a fővárosba, ahol a két fő programrész a Nemzeti Múzeum és a Terror Háza kiállításainak megtekintése volt. A gimnáziumi évek során utolsó alkalommal került sor a tanulók évfolyamkirándulására, így izgatottan várták az osztályok a közös élményeket. Kettős cél vezérelte a budapesti út megszervezését: egyrészt a történelem érettségire való felkészülés támogatása, másrészt a közös élmények számának növelése.
A Nemzeti Múzeum három különböző kiállításrészének megtekintése a történelem iránt kevésbé érdeklődőket is magával ragadta, kiemelkedő volt a királyi palást testközelben való megnézése, illetve a Seuso kincsek is varázslatosan festettek. A Terror Házában a tárlatvezető segített a közelmúlt eseményeinek értelmezésében. Elmondhatjuk, hogy a képekben és tárgyakban bemutatott történelem senkit nem hagyott érintetlenül, sok elgondolkoztató részlet is felszínre került a tárlat során.
A közös utazás, a nagyvárosban való csoportos közlekedés igencsak más volt, mint az itthon megszokott közeg és mindennapok eseményei, betekinthettek a diákok a pörgős fővárosi életbe és megtapasztalhatták, milyen a budapesti belváros pezsgése. Az osztálytársakkal, évfolyamtársakkal és tanáraikkal való kötetlen beszélgetések, közös élmények, a személyes kapcsolatokat is erősítették. Emlékezetes napot töltöttünk együtt.
Álljon itt pár személyes gondolat a kiránduláson résztvevő tanulók tapasztalatai alapján:
“Számomra a Terror háza egyszerre volt megborzongató és érdekes. Nyomasztó érzés volt végig menni a szobákon, hallani a történeteket, látni a képeket és a videókat, ugyanakkor még is a nap legjobb élménye volt.”
“Az évfolyamkirándulást nagyon élveztem, csak azt sajnálom, hogy ez volt az utolsó közös kirándulása az osztálynak. Nekem nagyon tetszett a Nemzeti Múzeum, igazi élmény volt a királyi palást megtekintése.”
Beszámolót készítették:
Nádasdi Judit, Sándor Judit, Ticz Nikolett