2021 decemberében került először megrendezésre az „Around the World in English” címmel egy új megyei angol verseny az Oktatási Hivatal Debreceni Pedagógiai Oktatási Központja által. A verseny célja, hogy a 9-10. évfolyamos középiskolás tanulók egy kutatómunka során megismerkedjenek a kultúrák sokszínűségével az angol nyelvű országokban.

A verseny nagy érdeklődést váltott ki tanulóink körében, így iskolánkat közel 40 fő képviselte ezen a megmérettetésen. Az iskolai fordulón összesen 174 fő vett részt, amelyből az első forduló 20 legeredményesebb versenyzője vehet részt a márciusban megrendezésre kerülő megyei fordulón. A megyei fordulóra iskolánk három diákja is továbbjutott: Nagy Emília 9.a (Felkészítő tanára: Jenei Kitti), Rábai Emma 9.e (Felkészítő tanára: Varga Gyöngyi) és Pető Benjámin 10.e (Felkészítő tanára: Nagy Zsuzsa) osztályos tanulók.

A szép teljesítményhez szívből gratulálunk és a következő fordulóhoz sok sikert kívánunk!