A Medve Szabadtéri Matematika Csapatverseny őszi és tavaszi fordulóinak összesített pontversenye alapján a Jegesmedve kategóriában az Észak-Alföldi régióban a dobogós helyezéseket a Hőgyes Endre Gimnázium versenyzői szerezték meg és a gyémánt fokozatot.

I. hely: Jeges Barbara, Lovas Barnabás és Tani Mátyás Attila 11.e

II. hely: Almási Sándor, Juhász Ferenc és Blaskó Boglárka 12.e

III. hely: Bakó Bianka, Farkas Fanni és Károly Kincső 12.e

Az országos döntőbe az I. helyen végzett csapat kapott meghívást. 2024. június 8-án került megrendezésre az országos döntő Budapesten a Gellért-hegyen. 295 csapat, közel ezer fő szerepelt Magyarország legnagyobb matematikai-logikai kalandjának országos döntőjén. Ragyogó napsütésben, szebbnél szebb feladatokon törhették a fejüket csodálatos környezetben a diákok. Ebben a kategóriában 23 csapat lelkesen dolgozott 3 órán át. Diákjaink a 18. helyen végeztek.

Gratulálunk az eredményhez!

Büszkék vagyunk diákjainkra, hogy az elmúlt három évben volt döntős csapatunk a Gellért-hegyen!