A Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány által évente hagyományosan megrendezett Hőgyes-gálára 2024. június 6-án került sor. Idén változott a helyszín, illetve az is, hogy most az egész gimnázium jelen volt ezen az eseményen. Ami viszont megmaradt, az a kiemelkedő versenyeredményt elért tanulók és tanáraik jutalmazása, valamint az előadóművészetekben jártas diákjaink produkciói.

Hőgyes-Gálán fellépő tanulóink:

 • a 7.E osztály és osztályfőnökük Bali a Mobil együttes Menj tovább című számát adta elő
 • Széles Benedek 10.e osztályos Gerendás Péter Eső előtt, eső után című dalát adta elő.
 • Kerekes Imola 8.e osztályos tanuló előadásában Demi Lovato Stone Cold című számát hallgattuk meg
 • a Kabai Mennykő Néptánc Egyesület 14 táncosa lépett a színpadra. Az együttes Csillag csoportjának hajdúsági táncát láthattuk. Koreográfia: Vámosi István néptáncpedagógus. A táncosok: Asztalos János Bálint és Cseke Zoltán 7.e, Cseke Sára 11.d, Faggyas Nóra 11.a, Elek Viktória 8.e, valamint: Cseke István, Szabó Réka Piroska, Szarvas Noémi, Kiss Balázs, Sári Ádám, Molnár Stefánia Csenge, Sári Ferenc, Papp Bertalan és Egri Ildikó
 • a püspökladányi Tádé Néptáncegyüttes műsora következett. András Jázmin és Smidróczki Nóra 11.d, Tőkés Levente Botond 9.c osztályos diákjaink, valamint Tőkés Balázs előadásában Koloszár Erzsébet szatmári táncok című koreográfiáját láthattuk.
 • végül iskolai zenekarunk fellépését láthattuk. Rásó Levente 9.d és Zöld Ádám 12.d osztályos tanulók gitároznak, a 10. d osztályból pedig Oborzil Zoltán dobol, Szőke Gellért Péter basszusgitáron játszott, és Péter Krisztina énekelt. A zenekar január óta van együtt. Műsorunk végén tőlük hallhattunk két számot: elsőként a Mobil együttes Miskolc című szerzeményét, majd a Deep Purple együttes Smoke on the water című dalát adták elő.

Köszönjük, hogy színvonalas műsorukkal emlékezetes pillanatot szereztek számunkra!

A Hőgyes-Gála alkalmából, „Kiváló versenyeredményért” kitüntetésben részesültek:

 • Pascuta Catalina Monica 12.d osztályos tanulónak, aki az OKTV-n spanyol nyelvből országos 4. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Nagy Zsuzsanna
 • Juhász Ferenc 12. e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 6. helyezést, a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen megyei 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Károly Kincső 12. e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 6. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Lefter Miklós 11.e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 6. helyezést ért el, illetve az OKTV-n angol nyelvből a 2. fordulóba jutott. Felkészítő tanárai: Dr. Bajza Istvánné és Nagy Ilona
 • Jelenszky Fanni 9.e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Kordás Anna 9.e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Lefter Sebestyén 9.e osztályos tanulónak, aki a Dürer matematikaverseny országos döntőjén 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Bertli Gréta Anna 9.d osztályos tanulónak, aki a Curie Matematika emlékverseny országos döntőjén 11. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Faludy Dorina Amanda 7.e osztályos tanulónak, aki a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny országos döntőjén 25. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Árváné Márton Erzsébet
 • Jeges Barbara 11.e osztályos tanulónak, aki a Medve Csapatverseny országos döntőjében szerepelt. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Lovas Barnabás 11.e osztályos tanulónak, aki a Medve Csapatverseny országos döntőjében szerepelt, és az OKTV-n matematikából a 2. fordulóba jutott. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Tani Mátyás Attila 11.e osztályos tanulónak, aki a Medve Csapatverseny országos döntőjében szerepelt, és a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen megyei 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Dr. Bajza Istvánné
 • Bohutinsky Elizabet 8.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken sportlövészetben országos 1. helyezést ért el.
 • Bohutinsky Alexander 9.c osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken sportlövészetben országos 3. helyezést ért el.

 

Ezekhez a teljesítményekhez nélkülözhetetlen a felkészítő pedagógusok munkája, ezért szeretnénk őket is elismerésben részesíteni.

 • Árváné Márton Erzsébet tanárnőt
 • Bajza Istvánné tanárnőt
 • és Nagy Zsuzsanna tanárnőt.

 

A Belügyminiszter által adományozott Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapták a gyermekek, tanulók oktatása-nevelése érdekében végzett több évtizedes kiemelkedő tevékenységük elismeréséül:

 • Árváné Márton Erzsébet tanárnő
 • és Nagy Zsuzsanna tanárnő

 

Tanulmányi és sportversenyen elért eredményükért könyvjutalomban részesültek:

 • Kovács Máté 11.e osztályos tanulónak, aki az OKTV-n történelemből a 2. fordulóba jutott. Felkészítő tanára: Szatmári Zsuzsanna
 • Szabó Éda 11.e osztályos tanulónak, aki az OKTV-n dráma tantárgyból a 2. fordulóba jutott. Felkészítő tanára: Ticz Nikolett.
 • Serdült Kira Krisztina 12.d osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken fekvenyomásban országos 10. helyezést ért el.
 • Cseke Lili 7.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámokban országos 11. és 13. helyezést, akrobatikus rock and roll kategóriában országos 10. helyezést ért el. Az atlétikai versenyszámokra Bali István tanár úr készítette fel.
 • Gönczy Hanna 9.d osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámokban országos 11. és 13. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István
 • Hegedüs Luca 9.d osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken úszásban országos 12. helyezést ért el.
 • Kis Franciska 7.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámokban országos 11. és 13. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István
 • Kis Johanna 8.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámban országos 11. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István
 • Miklós Anikó 10.a osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken úszásban országos 12. helyezést ért el.
 • Nagy Jázmin Izabella 9.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken úszásban országos 12. helyezést ért el.
 • Oláh Jázmin 8.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámban országos 11. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István
 • Szabó Lilla 7.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámban országos 19. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István
 • Szatmári Hédi 9.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által támogatott diákolimpiai versenyeken úszásban országos 12. helyezést ért el.
 • Zsigmond Eszter Mónika 8.e osztályos tanulónak, aki az MDSZ által szervezett felmenő rendszerű diákolimpiai versenyeken atlétikai versenyszámokban országos 11., 13. és 14. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bali István

 

Itt is fontos szerepe van a felkészítő tanár, edző munkájának, ezért elismerésben részesül:

 • Bali István tanár úr
 • Nagy Ilona tanárnő
 • Szatmári Zsuzsanna tanárnő
 • és Ticz Nikolett tanárnő.

 

A díjazottaknak gratulálunk.