Szeptember 29-én az Európai Diáksportnap alkalmából iskolánk a Városi Szabadidőparkban és a HSE pályán szervezett tartalmas programot. A program egyben a sport témanapot is magába foglalta, így valamennyi tanulónk aktívan bekapcsolódott a feladatok végrehajtásába.

A 2023 méter lefutásán túl nagy küzdelmeket hozott az évfolyamok közötti futóverseny. De nem csak a futásról szólt ez a nap, mert 18 helyszínen tették próbára az ügyességüket a gyerekek. A lovagi kard tartása, a teqball, a darts nyíl célba juttatása csak néhány kiragadott példa a sok közül. A jó hangulatot támogatta a kellemes időjárás is. Az izmokban keletkezett fáradtságot feledtette a sok nevetés, az egymásért való szurkolás.

Iskolánk osztályai – életkoruknak megfelelően – két kategóriában mérhették össze erejüket. Az alsóbb évesek versenyét a 9.e osztály, a felsőbb évesek küzdelmét pedig a 10.e-sek nyerték meg.