A MEDVE szó 1999-ben a „Matek”, „Erdei” „Debrecen” és „Vetélkedő” szavakból alakult. Ma már országos rendezvény és közel 11000 résztvevővel. Izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül közelebb került a matematika világához iskolánkból 14 csapat 2023. május 13-án szombaton Debrecenben. Ilyen még nem volt!! 42 fő nagybusszal érkezett a Debreceni Egyetemhez. 10 órától 13 óráig 254 csapatnak, azaz 762 diáknak kooperatív gondolkodásban, felejthetetlen élményben volt része.

A szombati eredményhirdetésen zengett a tér a „hőgyes” nevétől. 5 arany fokozat és dobogós helyezések születtek.

Kismedve /7.-8.o/ kategóriában: 1. hely: Jelenszky Fanni, Kordás Anna, Lefter Sebestyén 8.e– országos döntőben képviselhetik iskolánkat, régiónkat Budapesten a Gellért-hegyen. Felkészítő tanár: Dr. Bajza Istvánné.

Nagymedve /9.-10.o/ kategóriában: 2.hely: Sallai Bálint, Csala Zsombor, Kerékgyártó István 9.e.; 3.hely: Biró Sándor Gergő, Darnai Lili, Varga Kristóf Gábor 9.e. Felkészítő tanáruk: Kiss István.

Jegesmedve /11.-12.o/ kategóriában: 2. hely: Bakó Bianka, Farkas Fanni, Károly Kincső 11.e; 3.hely: Almási Sándor, Juhász Ferenc, Pinczés Zsombor Sándor 11.e. Felkészítő tanáruk: Balog Erzsébet és Dr. Bajza Istvánné.

9 csapat ezüst minősítést ért el. Felkészítő tanáruk: Faragóné Kiss Ágnes és Vasókné Petőfi Erzsébet volt.

Ebben a tanévben a szervezők komplex versenyt is indítottak. 3 csapat indult az őszi Matek Go versenyen is. Szép teljesítményükkel felkerültek a 2022/2023-as összesített pontversenyre és a szombati eredményükkel gyémánt fokozatot értek el: Bakó Bianka, Farkas Fanni, Károly Kincső; Juhász Ferenc, Almási Sándor, Pinczés Zsombor; és Biró Sándor Gergő, Darnai Lili, Varga Kristóf Gábor.

 

Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Szurkolunk a döntős csapatnak!