Az idei évben november 29-én került megrendezésre a Regionális Szép Ernő Vers-és Prózamondó Verseny a hajdúszoboszlói Művelődési Központban.

A verseny Szép Ernő hajdúszoboszlói születésű költő tiszteletére kerül megrendezésre minden év őszén. Az elmúlt két év járványos időszaka után most ismét összegyűlhettek a versszerető középiskolás diákok. A versenyzőknek egy Szép Ernő és a szabadon választott kortárs író/költő művével kellett készülniük. A tanulók két körben bizonyíthatták tehetségüket a zsűri számára.

Iskolánkat három tanuló is képviselte: Bálint Róbert Márton (10.c), Bertli Réka (10.e) és Erdei Kíra (10.a). Mindannyian szépen szerepeltek, tehetségüket a zsűri is kiemelte. Wiegmann Alfréd, a Magyar Versmondó Egyesület versszínházért felelős alelnöke, és Papp András hajdúszoboszlói író számost kedves, hasznos, egyéni tanáccsal látta el a versenyzőinket. Végül az első helyen Bálint Róbert végzett a zsűri pontszámai alapján, Bertli Réka pedig különdíjban részesült.

Felkészítő tanárok:

Árváné Márton Erzsébet – Bertli Réka
Ticz Nikolett – Bálint Róbert Márton és Erdei Kíra

Tehetséges tanulóinknak ezúton is gratulálunk!

Írta: Ticz Nikolett