1. november 8-án került megrendezésre a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulója a Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, ahol gimnáziumunk csapatai is képviseltették magukat. A feladatlap kitöltését izgatott várakozás és számolgatás követte az eredmények nyilvánosságra hozataláig.

Iskolánk 7. e osztályos fiúcsapata meghívást kapott az eredményhirdetésre (vagyis bekerült az első hat közé), melynek rendhagyó módon nem a Derecskei Művelődési Központ, hanem a Bocskai István Általános Iskola és AMI adott otthon. Itt tudták meg diákjaink, hogy a harmadik helyen végeztek. A csapat tagjai: Lefter Miklós, Kovács Máté, Krasznai Levente és Tani Mátyás.

Szívből gratulálunk nekik és bízunk benne, hogy jövőre is megmérettetik magukat és további sikerekkel öregbítik a Hőgyes Endre Gimnázium hírnevét!

 

Szalai Melinda
magyartanár