Iskolánkat közel nyolcvan diák képviselte a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár rendhagyó irodalomóráján. A magyar fakultációs csoportok mellett eljöttek több osztályból is az érdeklődők. A délután programját színesítette Bátori Angelika és Szejcsi Laura felolvasása.

Tamássy Boglárka (10.e) gondolatait így fogalmazta meg a rendezvényről.

Szeptember 25-én Nyáry Krisztián látogatta meg kis városunkat egy író-olvasó találkozó erejére. Pontosabban kettőre: a diákoknak 2 órától, és az egész város számára 5 órától. Én az elsőn voltam, és azt kell, mondjam, nagyon meglepett, több okból: nem számítottam rá, hogy az írónak ilyen mély hangja van, és hogy ilyen gyorsan el fog szaladni az az egy óra. Elképesztő érdekesen beszélt a levelekről és a könyveiről, amelyekben ezekről ír. Látszott, hogy szereti, amit csinál, épp ezért volt annyira magával ragadó. Még ott megfogadtam, hogy most már az elejétől a végéig elolvasom az Így szerettek őket, amelyben legnagyobb íróink, költőink magánéletéről, de legfőképp szerelmeiről úgy ír, mintha legfőbb bizalmasuk lett volna.