Az idén is a Kulturális Központ adott helyszínt a hagyományosan megrendezésre kerülő Hőgyes-gálának.

A rendezvényt a Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány és a Berettyóújfalui Tankerületi Központ támogatta.

A műsorban iskolánk diákjai voltak a közreműködők. Nagyon jó érzés, hogy sok tehetséges tanítványunk van a művészetek különböző területein. Nem volt könnyű a választás, hogy kik szerepeljenek az idei gálán. A belépő évfolyamunk tanulói közül többen kaptak lehetőséget egy bemutatkozó fellépésre.

A rendezvényen szólóénekes, csoportos énekszámok, táncos, verses produkciók és két jelenet volt látható. Az est színvonalának emeléséhez hetedik osztályos fellépőtől végzős diákokig mindenki hozzájárult. A szereplők versenyek, rendezvények gyakori résztvevői, így rendkívül rutinosan adták elő műsorszámaikat. Többen saját koreográfiával érkeztek.

A műsorban közreműködtek: Szejcsi Laura, Oláh Anna, Fütyü Laura, Takács Blanka, Vágó Dóra, Zagyva Luca Kerekes Anna, Őz Éva, Ádám Botond, Pinczés Zsombor, Szőke Zoltán, Lisztes Kata, Majoros Laura, Mészáros Zsófia, Őri Loretta, Vincze Kamilla, Dobi Dóra, Berta Nóra, Makai Viktória Nikolett és Orbán Eszter.

Gimnáziumunk színjátszó körének új tagjai Horváth Péter Bendegúz iskolába megy című darabjának átdolgozott változatát adták elő nagy sikerrel. Szereplők voltak: Kállai Lili, Szejcsi Laura, Szabó Luca, Oláh Anna, Váczi Fruzsina, Blaskó Boglárka, Károly Kincső, Babosi Luca, Varga Nóra.

A rendezvény záró részében iskolánk négy éve működő színjátszó szakköre adott elő részletet Moliére Dandin György című darabjából. A diákok rutinosan mozogtak a színpadon, igazán emlékezetes előadást mutattak be. Mindenki jól szórakozott a komikus szituációkon.

A szerepekben Kovács Mártát, Oros Orsolyát, Pál Dórát, Györgyi Zalánt, Kis Károlyt, Kis-Simonka Vincét, Pál Tamást és Szoboszlai Kristófot láthattuk.

Betanította: Váradi Orsolya tanárnő.

A Hőgyes-gála egyben díjátadó ünnepség is gimnáziumunkban.

A Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány Kuratóriuma és az iskola vezetése emlékplakettel és oklevéllel ismerte el az országos tanulmányi és sportversenyeken kiemelkedő eredményt elért tanulóit és az őket felkészítő tanárokat.

Díjazott tanulók- tanulmányi versenyek: Kölcsei Viktória, Hanzéros Anikó, Szoboszlai György, Antal Laura, Bódi Ádám, Györgyi Zalán; sportversenyek: Suba Zsófi, Mészáros Zsófia, Szőllősi Lilla, Vincze Kamilla, Őri Loretta, Lajtos Patrik, Hosszú Fruzsina, Tóth Tamás, Szalontai Dominik, Tóth Levente, Rácz Donát.

Felkészítő tanáraik (tanulmányi versenyek): Sárkányné Kertész Éva, Árváné Márton Erzsébet, Bali István, Bárány Zsolt.

Köszönjük a kollégák és a külsős felkészítők munkáját.

Árváné Márton Erzsébet és Nagyné Kovács Angéla (szervezők)