Az elmúlt hetekben sok osztályban tartottak órát Egyenlő Bánásmód Hatóság emberei és a különböző fogyatékkal élőket összefogó debreceni civil szervezet munkatársai.

Az érzékenyítő órák célja az volt, hogy a mi diákjaink találkozhassanak olyan fiatalokkal, akik valamilyen fogyatékkal élnek. Látássérültek, vakok és siketek tartottak órát, beszélgetést iskolánk tanulóinak. A gyerekek örültek, hogy megismerkedhettek egy igazi vakvezető kutyával, Sunnyval és gazdájával. Kipróbálhatták azokat az eszközöket, amelyek megkönnyítik a látássérültek életét. A siket előadó óráin megtanulhattak egy-két jelnyelvi kifejezésmódot. De ami a legfontosabb, hogy tabuk nélkül beszélhettek és kérdezhettek ezektől az előadóktól, ami azért fontos, mert diákjaink arról beszéltek, hogy sokszor azért nem segítenek a fogyatékkal élőknek, mert nem tudják, hogy tudnának jól segíteni.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság jogásza pedig az iskolai bántalmazásról, a diszkriminációról beszélgetett a gyerekekkel.