Get Adobe Flash player

Április utolsó napjaiban rendezték a Gyulai István Atlétikai Stadionban a középiskolások megyei atlétikai diákolimpiai döntőjét.

A hagyományoknak megfelelően ismét a legnagyobb létszámú csapattal vettünk részt a versenyen – bár a szerenád és a ballagási előkészületek miatt kicsit tartalékosan.

A megszerzett 18 aranyérem a képzeletbeli éremtáblázat élére röpítette iskolánkat. Legeredményesebb versenyzőnk Kálmán Csenge lett, aki a négy aranyérme mellé még szerzett egy ezüstöt is.


Az országos döntőbe történő továbbjutásokról - amire néhány versenyzőnknek van reális esélye - a későbbiekben dönt a Diáksport Szövetség Országos Központja.

A versenyen készült képek galériánkban megtekinthetőek.

 

 

Eredmények:

 

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA

EGYÉNI BAJNOKSÁG - MEGYEI DÖNTŐ

Debrecen, 2011. április 27-28.

V. korcsoportos fiúk

 

100 m :      3. Nagy Péter 9.C 12,6

5. Tóth Attila 9.C 12,8

6. Katona Ádám 9.C 12,9

7. Benke Dávid 9.A 13,7

 

200 m :      3. Nagy Péter 9.C 25,3

5. Takács József 10.E 26,4

 

800 m :     5. Nagy Péter 9.C 3:16,4

 

3000 m :   1. Kovács Kristóf 9.B 12:30,9

 

Távolugrás :        4. Katona Ádám 9.C 499 cm

6. Benke Dávid 9.A 461 cm

 

Súlylökés : 2. Kátai Richárd 10.B 11,10 m

3. Bodor Bence 9.C 10,26 m

 

Diszkoszvetés :    1. Kátai Richárd 10.B 24,71 m

2. Takács József 10.E 21,61 m

 

Gerelyhajítás :    2. Bodor Bence 9.C 31,70 m

4. Kátai Richárd 10.B 30,02 m

  

VI. korcsoportos fiúk

 

100 m : 2. Mészáros Tamás 12.C 11,8

 

400 m : 6. Takács József 10.E 63,5

 

800 m : 1. Szalai Tamás 12.C 2:57,7

 

1500 m :    1. Csilek Attila 12.E 5:18,3

3. Szalai Tamás 12.C 5:50,3

 

3000 m : 2. Csilek Attila 12.E 11:44,4

 

Távolugrás : 4. Mészáros Tamás 12.C 551 cm

5. Sebó Pál 11.E 545 cm

6. Kiss Fábián 12.C 486 cm

8. Oláh Róbert 11.E 462 cm

 

Súlylökés : 1. Kovács Tamás 12.B 10,01 m

3. Farkas Tamás 11.E 9,04 m

4. Erdős Csaba 12.B 8,54 m

 

Diszkoszvetés :   1. Kovács Tamás 12.B 27,02 m

2. Arany Imre 11.E 23,15 m

 

Gerelyhajítás :     1. Kovács Tamás 12.B 35,40 m

2. Erdős Csaba 12.B 29,80 m

 4x100 m : 2. Hőgyes 51,7

Mészáros Tamás 12.C

Nagy Péter 9.C

Takács József 10.E

Katona Ádám 9.C

 

4x400 m : 4. Hőgyes 4:16,9

Katona Ádám 9.C

Szalai Tamás 12.C

Takács József 10.E

Kovács Kristóf 9.B

 
  V. korcsoportos lányok

100 m :      3. Vágner Dóra 10.C 14,5

4. Szkupi Brigitta 9.B 14,5

800 m :    2. Arany Bernadett 9.C 4:10,5

 

1500 m : 1. Preznánszky Liliána 10.C 6:59,8

 

3000 m : 1. Preznánszky Liliána 10.C 14:47,4

 

Távolugrás : 5. Vágner Dóra 10.C 427 cm

6. Szkupi Brigitta 9.B 385 cm

7. Pozsgai Ágnes 9.B 377 cm

 

Súlylökés : 3. Dávid Bernadett 10.E 7,34 m

 

  

VI. korcsoportos lányok

 

100 m : 1. Kálmán Csenge 12.E 12,3

3. Kurucz Boglárka 12.E 14,3

 

200 m : 1. Kálmán Csenge 12.E 25,6

3. Kurucz Boglárka 12.E 32,1

 

400 m : 1. Kálmán Csenge 12.E 59,4

2. Dobi Réka 12.C 83,5

 

800 m : 1. Zudor Nikolett 12.C 2:57,5

2. Bogádi Ágnes 11.E 3:02,0

3. Szabó Brigitta 12.C 3:18,6

 

 

1500 m : 1. Végh Renáta 11.B 7:00,4

 

3000 m : 1. Szabó Bianka 11.E 14:47,5

 

Távolugrás : 1. Simon Tímea 12.B 418 cm

2. Kurucz Boglárka 12.E 404 cm

3. Szoboszlai Vivien 11.B 395 cm

 

Súlylökés : 1. Kaló Fruzsina 12.E 9,41 cm

2. Simon Tímea 12.B 7,21 cm

 

Diszkoszvetés : 1. Kaló Fruzsina 12.E 27,40 m

Gerelyhajítás : 2. Kaló Fruzsina 12.E 27,80 m

3. Simon Tímea 12.B 18,68 m

 

4x100 m : 2. Hőgyes 56,1

Kálmán Csenge 12.E

Kurucz Boglárka 12.E

Vágner Dóra 10.C

Szkupi Brigitta 9.B

 

4x400 m : 1. Hőgyes 5:16,3

Kálmán Csenge 12.E

Preznánszky Liliána 10.C

Kaló Fruzsina 12.E

Zudor Nikolett 12.C


ÉREMTÁBLÁZAT

 

Iskola

Arany

Ezüst

Bronz

1.

Hőgyes Endre Gimnázium

19

15

12

2.

Csokonai V.M. Gimn. – Debrecen

9

6

3

3.

Fazekas M. Gimn. – Debrecen

8

7

3

4.

Diószeghy S. SzKI. – Debrecen

3

3

-

5.

Bethlen G. SzKI. – Debrecen

3

1

3

6.

Ady E. Gimn. – Debrecen

3

-

-

7.

Gábor D. SzKI. – Debrecen

2

-

-

8.

Mechwart A. SzKI. -Debrecen

2

-

1

9.

Kossuth L. Gyak. Gimn. – Debrecen

1

2

-

10.

Irinyi J. SzKI. – Debrecen

1

1

1

11.

Péchy M. SzKI. – Debrecen

1

-

-

12.

Baross G. SzKI. – Debrecen

-

4

3

13.

Tóth Á. Gimn. – Debrecen

-

1

-

 

Svetits Gimn. – Debrecen

-

1

-

Gratulálunk minden versenyzőnknek!