Get Adobe Flash player
Iskolánk két volt diákja, Hegyes Zoltán és Hegyes Gábor 1997 tavaszán alapítványt hozott létre azzal a szándékkal, hogy volt gimnáziumuk mindenkori végzős évfolyamából a három legkiválóbb diák egyetemi pályakezdését anyagilag támogassák. Az Év Hőgyes-diákjai Alapítvány 1998 és 2012 között 15 alkalommal osztott ki díjakat, összesen mintegy 3 millió forintot. Ekkor az alapítvány jogutód nélkül megszűnt. 2013-ban és 2014-ben Az Év Hőgyes-diákjai díj kiosztására nem került sor.2015 tavaszán volt tanítványunk, Dr. Oláh Csaba kezdeményezésére és támogatásával, iskolánk alapítványa, a Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány égisze alatt a díj újraéledt.

Az Év Hőgyes-diákjai díj díjalapját 2015 márciusától a Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány kezeli úgy, hogy elkülönített számlára gyűjti az erre a célra befizetett támogatásokat. A számlán lévő összeg kizárólag Az Év Hőgyes-diákjainak a díjazására fordítható. Kivételt képez egyetlen eset: Ha a számlán lévő összeg meghaladja az adott év és a következő két év díjösszegét, akkor tanév végén az adott tanévben kiemelkedően teljesítő diákok jutalmazására is fordítható.

Az Év Hőgyes-diákjai díj átadására évenként egyszer, a gimnázium ballagási ünnepségén kerül sor.
A Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány oklevéllel és pénzdíjjal jutalmazza az iskola azon végzős diákjait, akik a díjak elnyerésére az alábbi pontrendszer alapján pályázatot adtak be, és a pályázaton az első három hely valamelyikét megszerezték.

Az alapítvány a díjak kiosztása előtt 60 nappal az iskola honlapján közzéteszi a három díj összegét.
A pályázatokat az alapítvány kuratóriuma által felkért öt fős bizottság valamelyik tagjához kell eljuttatni legkésőbb 20 nappal a díjkiosztás napja előtt. Ez a bizottság értékeli a pályázatokat és nevezi meg a díjazottakat.

A bizottság tagjai:
  • Deli Lajos, a gimnázium tanára
  • Hegyes Zoltán, gimnáziumunk volt diákja
  • Holoda Attila, gimnáziumunk volt diákja
  • Dr. Kálmánné Hunyadi Györgyi, gimnáziumunk volt diákja
  • Dr. Oláh Csaba, gimnáziumunk volt diákja
A benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó nevét, osztályát, valamint az összes olyan eredményét, tevékenységét, amely a pontrendszer alapján pontszerzésre jogosítja. A pályázónak azt is meg kell jelölnie, hogy mely tervei megvalósításához használná fel a díjat.

Az adott évben kiosztásra szánt összeget 6 : 4 : 3 arányban kell felosztani az első, második és harmadik díjazott között. Az első díj nem lehet kevesebb, mint 50000 forint és legfeljebb 90000 forint lehet.

A 2016/2017. tanévre vonatkozó pályázati kiírás letölthető:

Kérjük volt tanítványainkat, támogassák alapítványunkat, hogy a kiemelkedően teljesítő diákjainkat jutalmazhassuk. (A Hőgyes Endre Gimnáziumért Alapítvány számlaszáma: 10200335-41810985. A megjegyzés rovatba kérjük, írják be: Az Év Hőgyes-diákjai)


Az alapítvány által díjazott diákok


2017

1.díj Szatmári Judit 12.E
        mechatronikai mérnök hallgató (BME-VIK)

2.díj Molnár Natália 12.E
        biológia BSc hallgató (ELTE-TTK)

3.díj Herka Dominik 12.E
        szociológia szakos hallgató (DE-BTK)

2016

1. díj Varga Péter Tamás 12.e

       mechatronikai mérnök hallgató (BME-VIK)

2. díj Kis Levente 12.e

        gépészmérnök hallgató (BME-GPK)

3. díj Papp Ágnes 12.e

       vegyészmérnök hallgató (Pannon Egyetem-MK)


2015

 1.díj Kocsis Péter Koppány 12.E

      mechatronikai mérnök hallgató (BME-VIK)

2.díj Nagy Péter 13.C

       történelem-testnevelés szakos hallgató (Eszterházy Károly Főiskola)

2.díj Takács Petra 13.C

       orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitika hallgató (Semmelweis Egyetem)


2014

Díjak átadására nem került sor.

2013

Díjak átadására nem került sor.

2012

1.díj: Dörgő Gyula 12.E

vegyészmérnök (Pannon Egyetem-MK)

2.díj: Klósz Henrietta 12.E

orvos hallgató (DE-ÁOK)                                                                                                 

3.díj: Vida László 12.B 

alkalmazott közgazdaságtan hallgató (ELTE-KTK)

Különdíj: Debreczeni Nóra 12.E

okleveles vegyész (DE-TTK)

Décsei Kitti 12.E

földtudomány szakos hallgató (DE-TTK)


2011.

1.díj: Tarr Bence 12.E

programtervező informatikus(DE-IK)


2.díj: Kaló Fruzsina 12.E                                                                                                           építészmérnök hallgató (BME-építészmérnök hallgató)


3.díj: Kálmán Csenge 12.E

állatorvos (Szent István Egyetem -ÁTK)

3.díj: Kurucz Boglárka 12.E                                                                                                                 energetikai mérnök (BME-GPK)


2010.

1.díj: Dóró Marianna 13.C

fogorvos (Bp.SOTE)

1.díj:Márkus Bence 12.E

matematikus (ELTE-TTK) 

3.díj:Kovács Nóra Beáta 12.E

tájrendező és kertépítő mérnök (Bp. Corvinus-KERTK)

3.díj: Papp Zoltán 12.E

vegyészmérnök ( Pannon Egyetem - MK)

2009.

1. díj: Sebestyén Veronika 12.E

 orvos (DE-ÁOK)

2. díj: Füleki Orsolya 13.C

 régész (SZTE-BTK)

3. díj: Décsei Anikó 12.E

 orvos (DE-ÁOK)

3. díj: Holoda Gergely 12.E

 olajmérnök (ME-MFK)

2008.

1. díj: Varga Imre Tamás 12.E

 mérnökinformatikus (BME-VIK)

2. díj: Csákó Éva 12.E

 orvos (DE-ÁOK),közgazdász ( DE-GK)

3. díj: Szegedi Krisztina 12.E

 jogász (ELTE-ÁJK)

3. díj: Tokai-Kiss Ákos 12.E

 mechatronikai mérnök (Miskolci Egyetem)

Különdíj: Borbás Zita 12.E

 pszichológus (PPKE-BTK)
2007.

1. díj: Kaszás Tímea 12.A

 vegyészmérnök (DE-TTK)

2. díj: Hudák Renáta 12.B

 orvos (DE-ÁOK)

3. díj: Kölcsei Gergely 12.E

brand manager (Bp. Gazdasági Főiskola)

3. díj: Sóvágó Zsuzsa 12.E

 matemetikus (DE-TTK)
2006.

1. díj: Sajtos László 12.E

fizikus BSc ( ELTE-TTK), biztosítási és pénzügyi matematikus MSc (ELTE-TTK)

2-3. díj: Percze Beatrix 12.B

közgazdász (Bp. Corvinus-GTK)

2-3. díj: Váczi Krisztina 12.E orvos (DE-ÁOK)

2005.

1. díj: Trippó Sándor 12.B

 angol-német szakos középiskolai tanár (DE_BTK)

2. díj: Szentjóbi Anna 12.E

közgazdász (Bp. Corvinus-KTK)

3. díj: Cséki Gergő 12.B

meteorológus (ELTE-TTK)

2004.

1. díj: Egri Attila 12.E

matematikus (ELTE-TTK)

2-3. díj: Petrus Barbara 12.E

közgazdász (Bp. Corvinus)

2-3. díj: Tóth Judit 12.E

biológia BSc (DE-TTK)

2003.

1. díj: Hofgárt Gergely 12.E

orvos (DE-ÁOK)

2-3. díj: Császi László 12. E

közgazdász (DE-KTK)

2-3. díj: Nyilas Boglárka 12.E

külkereskedő (Budapest Külkereskedelmi Főiskola)

2002.

1. díj: Tóth Ágnes 12.E

matematikus (BME-TTK)

2. díj: Erdei Zsuzsa 12.E

közgazdász (Bp. Corvinus-KTK)

3. díj: Kertész Ferenc 12.B

közgazdász (DE-BTK)

2001.

1. díj: Deli Lajos 12.E

közgazdász (Bp. Corvinus-KTK)

2. díj: Tóth Adrienn 12.E

orvos (SOTE)

3. díj: Csató György 12.E

műszaki informatikus (BME-VIK), közgazdász (BME-GK)

4. díj: Kiss Judit 12.E

gyógyszerész (SZTE-GYK)

Különdíj: Györfi Zsuzsanna 12.E

közgazdász (DE-KTK)

Különdíj: Varga Enikő 12.A

orvos (SZTE-ÁOK)

2000.

1. díj: Radácsi Lívia 12.E

jogász (SZTE-ÁJK)

2. díj: Szoboszlai Ágnes 12.E

jogász (DE-ÁJK)

3. díj: Kovács János 12.A

orvos (DE_ÁOK)

Különdíj: Varga Petra 12.E

orvos (DE-ÁOK)

1999.

1. díj: Csirmaz Attila 12.E

villamosmérnök (BME-VIK)

1. díj: Szőllősi Loránd 12.E

műszaki informatikus (BME-VIK)

3. díj: Kovács Krisztina 12.E

közgazdász (Bp. Corviuns); jogász (ELTE-ÁJK)

3. díj: Lajtos Tímea 12.E

orvos (DOTE)

1998.

1. díj: Harmati Péter 12.E

közgazdász (JATE-TTK)

1. díj: Szoboszlai Judit 12.E

jogász (KLTE-ÁJK)

3. díj: Cseke Zsuzsa 12.E

külkereskedő (Budapest Külkereskedelmi Főiskola)

3. díj: Tarr Levente 12.B

matematikus; programozó (KLTE-TTK)