Get Adobe Flash player


A Hőgyes Endre Gimnázium szervezésében március elején lehetőség nyílt az iskola tanulói számára egy Arany-kiállítás megtekintésére. Szervezett keretek között 8 és 15 óra között több mint 12 osztályunk látogatta meg az iskola parkolójában helyet kapott „Arany 200 Busz”-t.


2018. március 5-én reggel az iskolánk parkolójába is megérkezett az úgynevezett „Arany 200 busz”. Arany János születésének 200. évfordulójának alkalmából a Petőfi Irodalmi Múzeum létrehozott egy „mozgókiállítást”, mely iskolánk szervezése által számunkra is elérhető lett. Így felnőttek és diákok egyaránt megismerkedhettek a költő műveivel, életével, és sok más egyéb érdekességgel, információval is gazdagodhattak az érdeklődők. A kiállítás megtekintése ingyenes volt mindenki számára. A buszt múzeumpedagógusok is kísérték. A járó-kelő emberek figyelmét is igazán felkeltette a kiállítás érkezése, mivel a jármű oldalára a Toldi híres képmotívumai voltak felfestve. Maga a kiállítóterem, vagyis a busz belseje érdekes, interaktív eszközökkel volt felszerelve, így még látványosabb volt a tárlat.
Számomra nagy öröm volt, hogy részese lehettem egy ilyen érdekességnek!

Dobi Dóra 9.a